Domeček

Informace o Domečku

Rodinné centrum Domeček vzniklo v květnu roku 2000, jako "Rodinné centrum Cipísek". V Humpolci tedy existuje již 18. rokem. Hlavním cílem této neziskové organizace je podporovat aktivity, které povedou k vytvoření veřeného prostoru, kde se mohou rodiče a děti vzájemně nefoormálně setkávat a vzdělávat. Prostoru, který umožní realizovat rodičům a jejich dětem svépomocné aktivity, předávání zkušeností a vzájemnou pomoc. 

V roce 2016 bylo jasné, že prostory v ZPŠ Husova, ve kterých se rodiče s dětmi scházejí, začínají být pro RC neúnosné. Proto nabídku SVČ, aby se Cipísek přestěhoval do budovy k SVČ a pronajal si jednu z velkých učeben jako hernu, uvítal. Společně s tím se začalo vážně uvažovat o začlenění Cipíska pod SVČ. Pracovní schůzky a jednání probíhala úspěšně, Město Humpolec jako zřizovatel SVČ tuto myšlenku podporovalo, a tak od 1. června 2017 je Rodinné centrum Cipísek součástí SVČ. Kvalitní zázemí a realizované společné aktivity zajistily to, že je Rodinné centrum i nadále navštěvovanou a vyhledávanou službou pro rodiče s dětmi. Vzájemné propojení SVČ a RC Cipísek otevřelo větší prostor k rozvoji a nabídlo rodičům a dětem další možnosti využívání volného času. 

V lednu 2018 došlo ke změně názvu Rodinného centra, nyní se jmenuje Domeček, kde rádi přivítáme rodiče i prarodiče s dětmi z Humpolce i okolí.

V Rodinném centru je otevřeno každý všední den: Pondělí 8:00 - 11:00

                                                                                 Úterý 8:00 - 11:00 a 13:00 - 14:30

                                                                                 Středa 7:30 - 11:00 a 12:30 - 17:00

                                                                                 Čtvrtek 8:00 - 11:00 a 12:30 - 17:00

                                                                                 Pátek 8:00 - 11:00

Najdete nás v budově SVČ v 1. patře. O pořádek, program a občerstvení se stará pracovnice centra. 

Vstupné je 30.- Kč za rodinu na celé dopoledne, můžete si koupit permanentku na 10 vstupů za 200.- Kč, která lze využít i na velké akce.

 

Dlouhodobě jsme zapojeni do projektu Mámy pro mámy (součást občanského sdružení Nedoklubko).

V loňském roce jsme se zapojili do projektu Celé Česko čte dětem.